forumi yn
 
HomePortalSearchRegisterLog in

Share
 

 Ku shkojne filet e fshira....!!

Go down 
AuthorMessage
Bujari-Elhati
Admin
Bujari-Elhati

Posts : 90
Join date : 2008-04-08

Ku shkojne filet e fshira....!! Empty
PostSubject: Ku shkojne filet e fshira....!!   Ku shkojne filet e fshira....!! Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 2:10 am

cheers
Se pari pasi ti fshiejm filet ato shkojn ne shporten e kompjuterit nga
e cila mund ti kthejm me lehtesi.Por nese ato i fshijm edhe nga
shporta, ato zhvendosen ne nje pjes te hardiskut.Kjo pjes e hardiskut i
grumbullon keto file dhe folldera, te cilat i ruan ne nje sektor afer
hardiskut i cili perdoret nga sistemi operativ, keto file jan te pa
dukshme per sistemin operativ dhe eventualisht pas nje kohe mbi to do
te shkruhen te dhna te reja.
Por fatemirsisht ne internet ekistojn disa programe te cilat ju mundesojn rikthimin e tyre.
Mirepo mundesia e rikthimit te ketyre fileve mvaret nga koha e qe prej kur i keni fshir ato file
nese ato jan fshir para nje kohe te shkurter mundesia e rikthimit te
tyre eshte me e madhe, por nese kalon nje koh e gjat ato mund te jen
rishkriar dhe nuk do te mund ti ktheni.
Nganjeher ju mund te riktheni file te cilat nuk jan rishkruar plotesisht.

Programe per rikthimin e tyre ka mjafte ja nje prej tyre
www.r-undelete.com
Size-1.77MB
Back to top Go down
https://bujari-elhati.forumotion.com
 
Ku shkojne filet e fshira....!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Bujari-Elhati :: Bujari-Elahti Tool,Aplications :: E-books | Turiale | Exploits-
Jump to: