forumi yn
 
HomePortalSearchRegisterLog in

Share
 

 Edukimi parashkollor

Go down 
AuthorMessage
Bujari-Elhati
Admin
Bujari-Elhati

Posts : 90
Join date : 2008-04-08

Edukimi parashkollor Empty
PostSubject: Edukimi parashkollor   Edukimi parashkollor Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 10:04 am

Edukimi parashkollor

--------------------------------------------------------------------------------

Edukimi parashkollor paraqet nivelin m? pak t? zhvilluar t? sistemit t? arsimit n? Kosov?.Mungesa e nj? rrjeti t? mir?fillt? t? institucioneve t? edukimit parashkollor, si dhe mungesa e nj? tradite t? favorshme b?jn? q? ngecjet n? k?t? sektor t? jen? t? parashikueshme. T? gjitha studimet krahasuese tregojn? se, n? aspektin e zhvillimit t? edukimit parashkollor, Kosova z? vendin e fundit n? Ballkan. Sistemi i edukimit parashkollor ndahet n? tri nivele: ?erdhja (p?r f?mij?t e mosh?s 1-2 vje?are), kopshti (p?r f?mij?t e mosh?s 3-4 vje?are) dhe klasa parafillore (p?r f?mij?t e mosh?s 5 vje?are)[
Back to top Go down
https://bujari-elhati.forumotion.com
 
Edukimi parashkollor
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Bujari-Elhati :: Bujari-Elhati.forum3.info-Diskutime Shoqrore :: Arsimi-
Jump to: